Dzień roweru z mądralami

3. czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Roweru. Dzieci z grupy "Mądrale" obchodziły go we wtorek 7. czerwca ze względu na warunki pogodowe. Przedszkolaki tego dnia do przedszkola przyjechały swoimi rowerami.

Poznaliśmy historię roweru, dowiedzieliśmy się jak na przestrzeni lat zmieniał się ten środek lokomocji. Zapoznaliśmy się z zasadami bezpiecznej jazdy na rowerze i znakami drogowymi obowiązującymi rowerzystów. Dzieci bez problemów wymieniły części składowe roweru. Rodzice zadbali
o bezpieczeństwo swoich pociech, zaopatrując je w kaski, ochraniacze na łokcie i nakolanniki. Każdy mógł zaprezentować swój pojazd. Podsumowaniem wspólnego świętowania była praktyczna nauka jazdy na rowerze w przedszkolnym ogródku.