Jak możemy zadbać o naszą planetę? Naukowcy już wiedzą!

Nasza planeta to środowisko, w którym żyjemy, trawa po której stąpamy, krajobraz, który oglądamy, powietrze, którym oddychamy. 22 kwietnia to szczególny dzień, w którym imieniny obchodzi nasza planeta Ziemia. Jednak troszczyć się o nią powinniśmy nie tylko od święta.

W jaki sposób możemy pomóc naszej planecie? Co to jest recykling? Po jakim czasie, i czy w ogóle rozłożą się pozostawione śmieci? Dlaczego tak ważna jest segregacja śmieci? Co zagraża naszej planecie? Czy dzieci też mogą pomagać oraz w jaki sposób ?
Tego wszystkiego dzieci dowiedziały się na zajęciach w Dniu Ziemi. Dzieci zwiedzały „Galerię” z ilustracjami, na których znajdowały się obrazki pokazujące co można zrobić dla Ziemi, słuchały piosenki, a także oglądały bajkę edukacyjną. Zdobytą wiedzę dzieci wykorzystały w praktyce, podczas zabawy w segregację oraz podczas spaceru w okolicy, gdzie zbierały odpady.