Kim jest weterynarz?

W czwartek 27 kwietnia 2023 roku w ramach poznawania różnych zawodów, do naszej grupy zawitał weterynarz. Celem spotkania było poznanie jego pracy i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postawy szacunku do zwierząt. Pan Piotr opowiedział dzieciom, jak prawidłowo opiekować się zwierzętami oraz jak poznać, kiedy ukochany pupil jest chory i potrzebuje specjalistycznej pomocy. Każde dziecko badało swojego pluszaka. Mądrale dowiedziały się również, co znajduje się w torbie weterynaryjnej. Mogły dotknąć i obejrzeć wiele przedmiotów i narzędzi medycznych, którymi na co dzień posługuje się weterynarz. Pan Piotr przeprowadził operację, która zakończyła się profesjonalnym szyciem. Ryba Neoma przeżyła.

Na zakończenie spotkania, dzieci podziękowały panu weterynarzowi za ciekawą i pouczającą lekcję oraz wręczyły samodzielnie wykonane rysunki.