Mądrale w Egipcie

W ramach wakacyjnego projektu "Co kraj, to obyczaj", Przedszkolaki wyruszyły w podróż do egzotycznego Egiptu. Dzieci z grupy "Bystrzaki" przygotowały dla swoich młodszych i starszych kolegów wiele atrakcji: spotkanie z Faraonem, oglądanie mumii i piramid, czytanie hieroglifów oraz zagadkę Sfinksa, którą udało nam się rozwiązać!

W ciągu codziennych zajęć, stopniowo odkrywaliśmy historię Starożytnego Egiptu. Poprzez zabawy tematyczne, na własnej skórze doświadczyliśmy, czym jest karawana, jak buduje się piramidy, a nawet mieliśmy możliwość przebrania się za prawdziwych Egipcjan! Wiele radości dostarczyło nam też wcielenie się w najprawdziwsze mumie.

Tydzień egipski dobiegł końca, lecz wspomnienia po nim długo pozostaną w naszej pamięci.